Shopping Cart
damske-sportove-oblecenie

Ako mi pomáha kompresné fitness oblečenie pri cvičení?

4.7/5 - (4 votes)

Fitness blečenie, hlavne teda to dámske športové oblečenie, prežíva obrovský boom v týchto dňoch. Neviem naisto, pretože som bola dieťa, no v 80-tych rokoch, keď boli aerobikové cvičenia na vrchole popuparity by boli určite veľmi obľúbené.

Z toho, čo si pamätám, boli všade všadeprítomné spandexové overally a pančuchy. Je to trochu komické, keď nad tým teraz človek rozmýšla, no pravdou je, že tesné, tvarované, fitness oblečenie je späť a je veľmi obľúbené.

Väčšina týchto odevov sú kompresného charakteru, čo znamená, že stlačia vaše končatiny, tvarujú ich. Najpopulárnejšie sú šortky a legíny. Už ste niekedy premýšľali …

Pomáha mi toto kompresné fitnes oblečenie pri cvičení?

Bolo ťažké nájsť nejaké štúdie na túto tematiku, no podarilo sa mi to.

Ukazuje sa, že kompresné športové oblečenie (dámske) ti pomáha pri cvičení a dokonca aj zlepšuje tvoju regeneráciu. Pozrime sa ako to teda naozaj je.

Štúdia č. 1 – Viac udržateľnej energie

Bol rok 2003. Volejbalový ženský tím bol zapojený do výskumu. Mal nosiť kompresné šortky počas vertikálnych výskokov. Boli to niečo také ako výskoky z podrepu do podrepu. Skákali 10x s 3 sekundovými pauzami medzi skokmi.

Výskumníci prišli k záveru, že kompresné oblečenie drží vaše svaly na svojom mieste aj počas silového pohybu (skokov). S menej nechceného trasenia vašich svalov ich je schopné telo ľahšie aktivovať.

Čo to znamená pre teba…

Znamená to, že cvičenie s vlastnou váhou a kompresné športové oblečenie = lepšie cvičenie.

2skin

Štúdia č. 2 – Lepšie využitie kyslíka vo svaloch

Kyslík je zdroj energie pre vaše svaly. Lepšie a efektívnejšie využitie kyslíka znamená, že vydržíte viac cvičiť. Toto sa týka hlavne kardio tréningov, keď vaše telo používa kyslík ako svoj hlavný zdroj energie.

Výskumníci sa pozreli na efekt nosenia kompresného oblečenia pri behoch.

Tak ako vyššie, kompresné nohavice pomáhali svalom udržať viac aktivovaných svalových vlákien.

Čo to znamená pre teba?

Myslím, že nosiť kompresné športové oblečenia počas behu je super. Mimo tejto štúdie, sama cítim značný rozdiel pri behu s obtiahnutými legínami a keď mám len voľné šortky.

Štúdia č. 3 – Lepšia a rýchlejšia regenerácia

Keď ide o cvičenie, regenerácia je veľmi dôležitá. Čím rýchlejšie sa zotavíte, tým lepšie výsledky môžete vidieť. Pre mňa je super, že na druhý deň nemusím riešiť svalovku a bolačky.

Niekoľko štúdií sa pozrelo práve na toto. Jednalo sa o štúdie týkajúce sa žien. Zistili, že nosením kompresných vecí znamenalo lepšiu regeneráciu a menej boľavých svalov. Pomohli tiež uvoľniť bolesť a udržať maximálnu pohyblivosť.

damske-sportove-oblecenieČo to znamená pre teba?

Môžeš nosiť legíny a športové oblečenie a pomôže ti to s regeneráciou po cvičení. Takisto ak si dáte legíny alebo športové kompresné oblečenie pod klasické oblečenie, budeš menej ubolená na ďalší deň.

Takže mala by som nosiť kompresné oblečenie počas cvičenia?

Myslím, že odpoveď je jasná. Dámske športové oblečenie a špeciálne legíny je moja srdcovka. Vyber si, ktoré sa ti páčia. Je to pre tvoje zdravie 🙂

 

vaha na gramy mini-digitalna-vaha1
Proti chrápaniu
redukcia-uk-adapter
vaha na gramy mini-digitalna-vaha1
vaha na gramy mini-digitalna-vaha1