Shopping Cart

Nakopni aktívne chudnutie ešte dnes

Aktívne chudnutie (strava, tréningy, životný štýl, mýty a fakty) je zamerané na minimalizovanie tuku predovšetkým prostredníctvom stravy. Významnú úlohu aktívneho chudnutia samozrejme zohráva aj šport, ktorý je orientovaný najviac na kardio (vytrvalostné) tréningy, ako napríklad beh, korčuľovanie, plávanie, lyžovanie a podobne. Pre efektívne chudnutie je dôležité, aby medzi cvičením a stravou bola súhra, vtedy je možné dosahovať ciele neuveriteľne rýchlo, no netreba zabúdať na výživnú stravu, aby chudnutie bolo pre nás prospešné a aby sme sa nevystavovali zbytočnému riziku choroby, alebo narušenia imunity.

Strava v aktívnom chudnutí si žiada výnimočnú pozornosť. Na jednej strane sa snažíme prijímať minimálne množstvo kalórií a na druhej strane chceme udržať telo plné energie a dostatočné množstvo živín potrebných pre aktívne športovanie. Je jasné, že každý jeden človek je jedinečný, ale matematická rovnica prevyšuje túto jedinečnosť. To koľko prijmem mínus to koľko spotrebujem sa rovná moja postava. Existujú dokonca až stovky výskumov, ktoré vyvracajú rôzne teórie o chudnutí, však táto matematická rovnica je nevyvrátiteľná. V súčasnosti je viacero stránok, kde môžeme vypočítať kalorické hodnoty rôznych jedál. Taktiež nájdeme mnoho stránok, kde nájdeme približné čísla spotrebovaných kalórii pri rôznych športoch. Ak toto číslo bude záporné, vieme, že ideme tou správnou cestou. To znamená, že to nie je len o strave, ale taktiež poznáme ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú chudnutie. Ale pokiaľ sa snažíme zamerať na zdravú stravu, určite je to každá zelenina, každé ovocie v normálnom množstve, ryža, kuracie a morčacie mäso, vločky, ryby. Z diétnych potravín dokážete vytvoriť stovky jedál, záleží len na vašej kreativite. Netreba však zabúdať na bielkoviny, ktoré sú základnou stavebnou látkou živých organizmov, ich prísun pre človeka je nevyhnutný.

Tréningy v aktívnom chudnutí. Už bolo spomenuté, že ideálne tréningy sú kardio, keďže pri nich pálite najviac kalórií. Novodobé výskumy však dokazujú, že silové tréningy zväčšujú svalstvo, to znamená, že spotrebujú viac energie ako menšie svaly a proces spaľovania je o niečo rýchlejší. Čiže – väčšie svaly = rýchlejšie chudnutie. Preto súčasné tréningy zamerané na chudnutie sa menia z kardio tréningov na kardio-silové tréningy, ktoré sú podstatne efektívnejšie. Koľko tréningov, aké tréningy, kedy trénovať záleží len na vašom cieli, na vašich výpočtoch, koľko chcete zhodiť, ako rýchlo chcete zhodiť danú váhu a podobne. Odporúčame v úvode silových tréningov cvičiť len s vlastnou váhou, teda kliky, drepy, brušáky, švihadlo, hrazda…

Mýty a fakty o chudnutí.

  1. V jedlách, ktorých je tuk sa priberá – nie je pravda, olivový olej, losos, orechy sú dôkazom, že sú tuky, ktoré sú ľahko rozpustné ľudským organizmom.
  2. Z jedálnička odstrániť sacharidy – nezmyselný mýt, ktorý človeku viac škodí. Sacharidy sú pre ľudský organizmus nevyhnutnou súčasťou.
  3. Obmedziť jedlo – je to riešenie efektívneho chudnutia, ale má nežiaduce účinky. Zhoršený telesný stav, zhoršená imunita, celkové zdravie človeka.
  4. Nadváhu mám dedičnú – je fajn výhovorka preto ako neschudnúť a ďalej sa hanbiť za svoju postavu, ale vyššie uvedená matematická rovnica nepozná dedičnosť. Porucha metabolizmu môže byť dedičná, ale nespaľovanie tukov fyzickou činnosťou dedičné (možné) nie je!

Prudukt na chudnutie (magický zelený čaj v akcii od profimamy):

  • Úlohou týchto produktov nie je robiť zázraky a kradnúť vám v noci tuk, ale napomáhajú pri rýchlejšom spaľovaní pri vašich tréningoch.
  • Spaľovače tukov vám dpomôžu k poteniu pri tréningu, čoho výsledkom je efektívne spaľovanie tukov a pritom rysovanie svalstva.
  • Niektoré produkty na chudnutie môžu taktiež slúžiť ako sila, vďaka ktorej dokážete na tréningu využiť o niečo viac energie, čo taktiež smeruje k chudnutiu a spaľovaniu tukov.
  • Ak nie ste ten typ, čo chce nezdravou cestou – nejedením sa zbaviť váhy, tak ideálne riešenie sú tréningy v spolupráci so spaľovačmi tukov.
  • Existujú dve možnosti efektívneho chudnutia:
Pridaj komentár
a

Zadaj email, zapíš sa do nášho zoznamu a získaj aj ty najnovší návod na pasívny príjem z domu cez mobil*

*Časovo limitovaná ponuka. Žiadne poplatky, už viac ako chytrých 3000+ žien na Slovensku

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds
ako zarobit na internete mobilom
Proti chrápaniu
Proti chrápaniu
redukcia-uk-adapter
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Proti chrápaniu