Shopping Cart

Cvičenie s činkami

4/5 - (1 vote)

V dnešnej dobe už neplatí, že ak chceme ísť cvičiť, musíme si kúpiť permanentku do fitness centra. V súčasnosti nie je problém zriadiť si aj v domácnosti maličkú posilňovňu len s tými najzákladnejšími prístrojmi. Ak ste ešte necvičievali a chceli by ste, skúste na začiatok cvičenie s činkami, ktoré nie je náročné, ak viete techniku. Čo všetko budete musieť vedieť, ak chcete spevňovať svalstvo s činkami?

Vyberajte kvalitné činkové tyče

Kvôli bezpečnosti je dôležité, aby ste vyberali činkové tyče, ktoré prešli rôznymi testami a obstáli. Akonáhle by sa vám tyč zlomila alebo odmontovala od kotúčov, mohol by sa vám stať nepríjemný úraz a cvičenie by bolo zmarené. Preto ak sa rozhodujete, že si kúpite nové činkové tyče, prihliadajte na miesto výroby a na kvalitu materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Ak ste napevno rozhodnutí, že cvičenie s činkami myslíte vážne, investujte do činkových setov. Oplatia sa vám najviac.

Typy činiek

Ak chcete cvičiť s činkami, máte možnosť si vyberať medzi jednoručnými činkami, vzpieračskými činkami, činkami na aerobik, kettlebell, činkovými setmi alebo obojručkami. K činkám je dôležité zaobstarať si aj príslušenstvo – závažie, hriadele, stojany, kotúče a fitness rukavice. Bez tohto príslušenstva sa do cvičenia s činkami určite nepúšťajte.

Výhody cvičenia s činkami

Činky sú veľmi výhodný nástroj na cvičenie už len z toho dôvodu, že nestoja veľa, sú dostupné v hocijakom športovom obchode, sú variabilné a môžete s nimi posilniť hociktorú časť ľudského tela. Existuje množstvo cvikov na cvičenie s činkami, z ktorých si môžete vyberať len najvhodnejší pre vás. Veľkou výhodou je, že sú spratné a nezaberú vám veľa miesta. Pri cvičení je možné zapojiť viac svalov ako pri cvičení na fitness strojoch. Dokážu ušetriť čas a náklady na cestovanie, ktoré by ste určite mali, ak by ste cestovali do fitness centra.

Spôsoby používania činiek

Ak ste ešte nepočuli o spôsoboch používania činiek, tak by ste sa mali dozvedieť o tom, že existujú dva základné spôsoby, a to silový spôsob a dynamické cvičenia. Silový spôsob je využívaný pri bodybuildingu a kulturistike. Zato dynamické cvičenia sú charakteristické nízkou intenzitou záťaže.

vaha na gramy mini-digitalna-vaha1
Proti chrápaniu
redukcia-uk-adapter
vaha na gramy mini-digitalna-vaha1
vaha na gramy mini-digitalna-vaha1