Cvičenie s činkami

V dnešnej dobe už neplatí, že ak chceme ísť cvičiť, musíme si kúpiť permanentku do fitness centra. V súčasnosti nie je problém zriadiť si aj v domácnosti maličkú posilňovňu len s tými najzákladnejšími prístrojmi. Ak ste ešte necvičievali a chceli by ste, skúste na začiatok cvičenie s činkami, ktoré nie je náročné, ak viete techniku. Čo všetko budete musieť vedieť, ak chcete spevňovať svalstvo s činkami?

Vyberajte kvalitné činkové tyče

Kvôli bezpečnosti je dôležité, aby ste vyberali činkové tyče, ktoré prešli rôznymi testami a obstáli. Akonáhle by sa vám tyč zlomila alebo odmontovala od kotúčov, mohol by sa vám stať nepríjemný úraz a cvičenie by bolo zmarené. Preto ak sa rozhodujete, že si kúpite nové činkové tyče, prihliadajte na miesto výroby a na kvalitu materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Ak ste napevno rozhodnutí, že cvičenie s činkami myslíte vážne, investujte do činkových setov. Oplatia sa vám najviac.

Typy činiek

Ak chcete cvičiť s činkami, máte možnosť si vyberať medzi jednoručnými činkami, vzpieračskými činkami, činkami na aerobik, kettlebell, činkovými setmi alebo obojručkami. K činkám je dôležité zaobstarať si aj príslušenstvo – závažie, hriadele, stojany, kotúče a fitness rukavice. Bez tohto príslušenstva sa do cvičenia s činkami určite nepúšťajte.

Výhody cvičenia s činkami

Činky sú veľmi výhodný nástroj na cvičenie už len z toho dôvodu, že nestoja veľa, sú dostupné v hocijakom športovom obchode, sú variabilné a môžete s nimi posilniť hociktorú časť ľudského tela. Existuje množstvo cvikov na cvičenie s činkami, z ktorých si môžete vyberať len najvhodnejší pre vás. Veľkou výhodou je, že sú spratné a nezaberú vám veľa miesta. Pri cvičení je možné zapojiť viac svalov ako pri cvičení na fitness strojoch. Dokážu ušetriť čas a náklady na cestovanie, ktoré by ste určite mali, ak by ste cestovali do fitness centra.

Spôsoby používania činiek

Ak ste ešte nepočuli o spôsoboch používania činiek, tak by ste sa mali dozvedieť o tom, že existujú dva základné spôsoby, a to silový spôsob a dynamické cvičenia. Silový spôsob je využívaný pri bodybuildingu a kulturistike. Zato dynamické cvičenia sú charakteristické nízkou intenzitou záťaže.

Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Proti chrápaniu
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Proti chrápaniu
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Scroll to Top