Shopping Cart
Ako ušporiť viac

Top 10 návykov hospodárnych mamičiek!

Pokiaľ ide o peniaze, práve tu nájdete pár tipov na ich lepšie hospodárenie.

Samozrejme rátam s tým, že nie všetky pravidlá sú pre každého ale zvážte dodržiavanie toľkých návykov, koľkých len môžte.

Nemusí to byť také ťažké, ako si myslíte!

1. Využívajte zľavy a akcie

Nešporobliví ľudia nechápu ako 0,50 eurové a 1 eurové kupóny môžu prispieť k veľkej úspore. Nemusíte tráviť hodiny hľadaním akcií. Stačí len pár minút v nedeľu.

Nájdete ich na www.zlacnene.sk

2. Majte jasné ciele

Poznajte svoje dlhodobé ciele, ako je splatiť dlhy z pôžičiek a kreditných kariet. Majte dosť peňazí na zaplatenie hypotéky za dom, alebo uloženie určitej sumy na odchod do dôchodku.

Ujasnenie si svojich cieľov Vám pomôže v tom aby ste boli hospodárnejší.

3. Prestaňte sa porovnávať s ostatnými

Ak budete chcieť vždy tie veci, alebo životný štýl, ktorý majú iní ľudia napr. susedia – budete sa vždy snažiť dohnať nemožné. Naučte sa nemíňať na zbytočne a nepotrebné veci ale šetriť na veci,po ktorých naozaj túžite VY a nie Vaši susedia.

4. Stravujte sa viac doma ako vonku

Keď sa idete najesť do reštaurácie- využite Happy hour, stravenky, zľavy, kupóny alebo vyberte reštauráciu s priateľnými cenami.

5. Dôkladne dodržiavajte rozpočet

Ak chcete byť naozaj hospodární, čo potrebujete vedieť je – kde idú vaše peniaze. To zahŕňa aj peniaze vynaložené na účty, splátky za pôžičky a iné náklady, ktoré prichádzajú v priebehu mesiaca .

6. Nejazdite mimo svojich fin. prostriedkov

Len preto, že si môžete dovoliť určitý typ auta neznamená, že by ste si ho mali kúpiť. Vyberte si auto na menšiu pôžičku alebo zaplaťte ho v hotovosti. To Vám pomôže dať viac peňazí, tam kde je to potrebné . Nepozerajte sa na najväčšie, najšviháckejšie autá. Pozrite sa na niečo, čo sa zmestí do vášho rozpočtu a životného štýlu.

7. Nevyhýbajte sa financiám v komunikácií so svojím partnerom

Ak máte partnera, musíte byť na rovnakej strane v súvislosti s peniazmi. Často sa rozprávajte o vašej finančnej situácie a cieľoch.

8. Spoznajte vaše rozmary

Ak si doprajete pár vecí, na ktorých záleží, budete cítiť, že si nepotrebujete dopriať v každej oblasti svojho života. Vyberte si jednu alebo dve veci, na ktoré naozaj milujete míňať peniaze.

9. Nestaňte sa biednym domom

Kúpa najväčšieho domu, aký si môžete dovoliť Vás môže dostať do situácie bez peňazí na zariadenie domu, výlety, mimoriadne udalostí a úspor na odchod do dôchodku. Dôležité je najprv sa naučiť mať nemej – na to aby ste si neskôr mohli dovoliť viac za svoje ušetrené peniaze.

10. Držte sa svojich priorít

Vaše priority sú vaša budúcnosť, vaše finančné zabezpečenie a vaša rodina. Pamätajte si to pri každom finančnom rozhodnutí a nezlyháte.

Aké sú vaše najlepšie návyky, pokiaľ ide o hospodárnosť?

Podeľte sa o ne v komentároch…

Pridaj komentár
a

Zadaj email, zapíš sa do nášho zoznamu a získaj aj ty najnovší návod na pasívny príjem z domu cez mobil*

*Časovo limitovaná ponuka. Žiadne poplatky, už viac ako chytrých 3000+ žien na Slovensku

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds
ako zarobit na internete mobilom
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Proti chrápaniu
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
kaliper
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej
Zlatý kolagén od Zory Ochodnickej